| CristiiMușat a întrebat:

As vrea sa cumpăr un bmw 525 din Anglia, pentru ca sunt foarte convenabile la preț. Intrebarea este, se merită să îl cumpăr si sa ii schimb volanul de pe partea dreaptă pe partea stângă? Si cât ar costa aproximativ mutarea cu totul plus mâna de lucru. Mulțumesc!

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde cat cere aia care fac manopera intreaba un mecanic din Anglia cat cere ca aici nu prea au habar, doar in RO stiu, dar cu volan pe dreapta e mai misto chiar daca nu poti face usor depasiri in europa cu ea economisesti benzina laughing

| relian a răspuns (pentru mgtow):

Adica daca are volanu pe dreapta consuma mai putin sau ce ai vrut sa spui? laughing

| mgtow a răspuns (pentru relian):

Te simti mai bine mie imi place mai mult sa merg pe dreapta la sofat

| relian a răspuns (pentru mgtow):

Ai scris ca economisesti benzina.de aia intrebai, dar probabil nu stiu ce ai vrut sa spui.

| mgtow a răspuns (pentru relian):

M-am prins, pai economiseste pentru ca nu face depasiri pe nationale cu volan pe dreapta fiind mai greu (face mai putine asa mergand incet) face economie la consum

| Violleta2022 a răspuns:

Nu merita!
In primul rand volanul fiind pe partea opusa necesita mutarea totala a comenzilor, a bordului si trebuie inregistrata modificarea in la RAR sau circulatie,(nu stiu exact) pentru ca aduci modificari la masina. In plus peste modificarile respective si autorizarile de inregsitrare te costa atat de mult, de mai bine cumperi o masina locala.

| OMEGALIN a răspuns:

Din cate stiu e undeva intre 1000-2000 de lei, in functie de cum te intelegi si unde mergi si toate cele.Acum daca merita sau nu va trebui sa calculezi si sa vezi.Sa te gandesti si la faptul ca e un cost si sa-l aduci de acolo pana aici happy

| suntserios a răspuns (pentru OMEGALIN):

Vrei sa zici 1000-2000 euro nu de lei

| OMEGALIN a răspuns (pentru suntserios):

Nu,cautasem aseara pe internet si gasisem cateva chestii pana-n 300 euro care-ti schimba volanul de pe dreapta pe stanga.Iar pe langa asta am un prieten pasionat de masini si imi amintesc ca am discutat cu el mai de mult problema asta si daca merita si asta a fost in urma cu vreo 2-3 ani si mi-a spus ca undeva intre 500-700 euro ar fi schimbarea volanului.Deci peste 1000 euro nu cred sa treaca.

| CristiiMușat explică:

Totuși, este diferență de preț 4000 de euro între un bmw din Anglia si unul din românia, chiar nu se merită?