| George_Manuel_Barbu_1983 a întrebat:

Aş vrea să îmi montez un sistem audio pe maşină şi nu prea mă pricep,evit să merg la service datorită costurilor cam ridicate, prefer să investesc în ceva mai performant şi să montez eu.Am un Sony MEX-BT3900U,mă refer la un subwoofer nişte boxe decente,dar nu ştiu cu firele, dacă îmi trebuie amplificator sau are subwooferul etc Mulţam

3 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Ca boxe, eu îți recomand un sistem de la DLS, se aud foarte bine, ba chiar s-ar putea să fii atât de mulțumit, încât să constați că nici nu mai ai nevoie de woofer.
Dar dacă vrei neapărat woofer, ai 3 variante:
1. Îți cumperi tu separat amplificator și woofer de care vrei.
2. Îți cumperi kit de bass care include absolut tot ce ai nevoie.
3. Poți opta pentru un woofer activ, adică are integrat în incintă și amplificatorul, tu doar tragi firul de alimentare și pe cel de semnal.
Eu sunt de părere că soluția a 3-a este cea mai practică și mai puțin costisitoare, nefiind nevoie de un specialist pentru instalare, plus că îl poți scoate oricând din portbagaj dacă ai nevoie de spațiu, sau ca să nu ți-l fure cineva.
P.S. Absolut toate componentele vin cu fire, mufe și instrucțiuni de instalare și de utilizare, dar pentru a beneficia de garanție, trebuie instalat numai la un atelier specializat.
Baftă.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Si daca montezi incorect si-ti ia foc masina e mai convenabil? Daca iei un lucru nou si esti neautorizat pierzi si garantia

| Toxic a răspuns:

Dar cine a zis de vreun service? Cauta si tu un electrician auto vorbesti cu el si se poate rezolva.