| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar o masina buna second hand silentioasa cu injectie diesel sa consume putin cu pretul intre 10.000RON noi si 27.000RON.Toti imi spuneau Volkswagen pentru ca este silentios, dar vreau sa aud si parere voastra. Ce ma sfatuiti?

9 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa iti cumperi un VolksWagen pentru ca este o masina buna si de o calitate buna. Diesel-ul nu consuma mult piesele sunt destul de ieftine. Un motor diesel are un sunet aparte si este si zgmotoasa putin dar nu de speriat.

| alex_7264 a răspuns:

HEy,. nu uitati ca mai sunt si alte marci de masini... Silentios toate masinile fac zgomot... Ce zici de. Skoda Fabia Motorina / 1. 4l / 51kW/ 70PS... sau au motoare pe benzina de 1. 2 benzina. consum redus chetuieli miciwinking si sunt mai ieftine ca vw si in tot de nemti is facuteoh go on in parteneriat q cehi

| kenzo007 a răspuns:

O masina buna intr-adevar este si Volkswagen... si chair se merita dar ai putea incerca si un Renault CLio sau Symbol happy si acelea sunt masini bune si silentioasehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Volkswagen TDI este orice, numai silentios NU. Mergi spre un Xsara sau un C5 vechi daca vrei silentios. TDI-urile din zona de pret in care te invarti tu sunt foarte galagioase.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prin definitie dieselul este galagios.
Ca piese ...cineva spunea ca piesele sint ieftine! asta poate fi o gluma!
Piesele sint muuuuuult mai scumpe, motoarele mult mai complicate, intretinerea, manopera, totul! Este valabil si la tdi si tdci ( sper ca stiti ca sint doaua motoare total diferite ca conceptie! ). Cautati sa vedeti numai diferenta la ambreiaj si volanta intre benzina si diesel...
Din pacate se pare ca dieselul nu este o masina pentru orice buzunar ( asta daca o vrei MASINA si nu reparata la bordura cu piese din tirg...)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Volkswagen Golf III
- Capacitate cilindrică (cmc): 1390
- Putere Max.(kW)/Turaţie(min-1) 44/5200
- Cutie de viteze: Manualã
- Faruri Reglabile
- Volan Reglabil
- Carburant: Benzină
- Standard emisie noxe: Euro 2
- Vitezã Max. constructivã (km/h) 157
- Capacitatea Rezervorului (l) 55
-Km : 270. 900
- Data Inmatriculãrii : 30. 04. 2009
-Data urmãtoarei inspectii tehnice : 24. 03. 2011

Preţ : 2000 € 0740 462 780

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am un Volkswagen diesel si sincer imi place cum "sforaie", e un sunet placut, cele care au sunet rau inseamna ca-s obosite dar un motor bun toarce super

Răspuns utilizator avertizat
| bogdan400 a răspuns:

Totit numai volkswagen stitiwinking la bani astia iti ei o scoda fabia buna