| Seline a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar o masina, dupa lungi meditatii la o asemenea achizitie, m-am hotarat ce vreau de la ea, sa fie silentioasa, eleganta, automata, sa nu consume foarte mult.Nu am prea multe cunostinte in domeniul autoturismelor, asa ca as vrea o parere(orientativa, bineinteles) de la cei care le au.

Răspuns Câştigător
| naty_3185 a răspuns:

Depinde si de cati bani ai la dispozitie! iti poti cumpara un peugeout 307, o skoda fabia, un wolksvagen golf, sau kia creed, matiz, fiat panda, opel astra, etc!

13 răspunsuri:
| emoboy a răspuns:

O Skoda fabia ar merge consumul este in jur de 6l la 100 dar daca vrei motorizare diesel poate si mai putin.Ar mai merge si un VW Jetta, Passat sau Skoda Octavia depinde cat de spatioasa vrei sa fie.

| jocnecurat a răspuns:

Lexus IS220 diesel este o masina super, toyota corolla S 1. 8 e ok dar nu stiu cat vrei sa cheltui pe o masina.masinile automate consuma 1-2 l/100km mai mult decat cele cu schimbator manual.

| Nic a răspuns:

Mie unul imi place Opel astra, vw golf, passat, skoda octavia happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eleganta, automatica si sa nu consume mult?! bineinteles, e doar o parere orientativa. Daca ai stat mult sa meditezi inseamna ca nu esti preparata financiar si ca nu ai destule cunostinte, tatal tau o sa iti dea sfaturi care se potadapta situatiei tale, cumparatul masinii depinde de banii pe care ii ai si in primul rand de utilitatea acesteia. daca stai in oras aproape ca este interzis ca iti cumperi o masina automatica in cazul in care, clar, ai bani de te scot pe fereastra, consumul este de cel putin 17 l la suta, mai gandeste-te.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mercedes clasa A160, mica eleganta si consuma putin:)
http://auto.ciao.it/MERCEDES_A160_ELEGANCE__3322

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E vorba de necesitatile tale, nu de ceea ce recomand eu. Mie imi plac numai americanele cand e vorba de automatice.Merge si o Toyota 4x4 dar nici asta nu consuma mai putin de 17, ajunge la 22 daca vrea muschii ei, daca iti permiti sa cheltui bani de 100 l de benzina sau motorina saptamanal este ok. Daca vrei una economica iti poti cumpara un hibrid japonez, ceva pe la+ 40000 de euro, ca la mana a doua nu prea sunt pentru ca au iesit de curand. Daca vrei ceva modest poti cumpara un Citroen2, consuma 4-5 l la suta si cu 3ooo euro iti cumperi unul de 3 ani, una noua este in jur de 8000 euro.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In familia mea tocmai a aparut o asemenea masina. Peugeot 207, benzina, cutie automata + multe gadgeturi de siguranta. Consumul nu este nici pe departe asa cum scria cineva aici, ramine de vazut, este prea noua. In tot cazul nu poate depasi 7-8%. Din pacate pretul este mai mare si se aduce numai la comanda. Asta a durat 3 luni! In rest, o masina frumusica, ok in functionare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Skoda superb, 2500 cmc, 190 cp, diesel, automata? Limuzina!

| Seline explică:

Si masina recomandata de tine care e ZAZUtotea?happy

| Seline explică:

Criticule, Mercedesul ala seamana cu jucaria lui frate-miu, vreau ceva serios.

| Seline explică:

Multumesc celor ce mi-au raspuns :*

| Florian20405 a răspuns (pentru Seline):

Iti vand eu o skoda fabie big grin Economica, silentioasa, confortabila la drum lung si mult mai fiabila fata de logan, astra, focus etc.
Daca esti interesat/a baga la mess sau da un mail sa-ti dau numarul de telefon si niste poze.(david46_florin@yahoo.com)

| doar.eu a răspuns:

Iti recomand Volkswagen Passat