| DnX a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o masina second hand, inca nu m-am hotarat ce masina sa imi iau, as vrea ceva tineresc, pentru varsta mea ( 18 ani ), sa nu consume mult, sa arate bine, dar sa si fuga putin, si as vrea sa fiu si atent la pret pentru ca nu am un buget prea mare. Astept niste sfaturi

Răspuns Câştigător
| boss97 a răspuns:

Salut.Iti recomand un opel astra sau opel vectra, 1.6, preturile incepand de la 700-2000 euro, sunt masini foarte bune dar si rapide, si piesele de opel sunt foarte ieftine.

19 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Ia o masina gata inmatriculata dupa 2007, cu taxa achitata, sa tii cont de costul consumabilelor, de consum si de vechime, cele vechi pot avea multe vicii ascunse

| taken a răspuns:

Tu esti ca-n reclama aia :
''tu o vrei si pe mama si pe tata...''
Glumesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa mergi la un magazin de masini...Stiai?

| Buresbista123 a răspuns:

Nu spui buget nu zici diesel sau otto nu zici cate usi ce an sa fie, intra pe autovit.ro sau pe mobile.de gasesti acolo

| TheKillerOfKillers a răspuns:

Un opel vectra ti-as recomanda dar nu prea ma pricep dar are fratele meu si e tot tanar si are aceasta masina e frumoasa si fuge tare.

| Braunion a răspuns:

Ceva tineresc pentru varsta ta este o Dacia 1310 sau un Matiz. Cu astea doua n-o sa faci nici accidente si nici n-o sa sfarsesti afara din decor intr-un pom.

| Mariussss14 a răspuns:

Un mertzan c220 140ps 4-5 sau c270 170ps la drum intins consuma 5-6 din 2000 macar sau bmw 320-325

| Oviiyy a răspuns:

Recomand un Golf 4 scurt, diesel, consum mic si fuge bine tot. piesele sunt ieftine.

| ionutZzG30 a răspuns:

Opel vectra b merge bine arata bine poti sai pui niste spoilere ceva dar trebuie sa mergi la rar sa vezi daca iti aproba sau opel vectra c ala e deja super aratos nu consuma si depinde ce motor vrei ca sa fuga 16 benzina 19 diesel dar sunt cam scumpe si in final iti recomand ford fiesta sau opel astra nu sunt asa aratoase dar sunt masini ff bune.

| GameFace a răspuns:

Eu iti recomand un Mercedes CLK 200 Kompresor anul 2000, rupe tot, si fete cite vrei tu vei avea big grin

| IoanaMihaela a răspuns:

Buna iti recomand kia pro ceed, motor 1.4 e injur de 5500 euro din 2008-2009 arata sportiv, atrage fetele si e ce iti trebuie!

| DnX explică (pentru IoanaMihaela):

Cam mult pentru bugetul meu... ceva mai vechi si mai ieftin?

| Rulz_RobotzEl_1990 a răspuns:

Ia-ti BMW din 1994 arata super-bine(daca e tunat), atrage multe fete, are putere ( am vazut pe net 200 CP) 320i

| DnX explică (pentru Rulz_RobotzEl_1990):

M-am gandit la asta, si voiam initial, dar consumul...

| ionutZzG30 a răspuns (pentru Rulz_RobotzEl_1990):

Esti prst? el iti spune ca vrea ceva sa nu consume si tu ii dai masina de 200cp? laughing thi doamne

| Rulz_RobotzEl_1990 a răspuns (pentru ionutZzG30):

Am zis ca am vazut de 200 cp, nu ca toate au 200 cp sunt si de 100, citesti inainte de a comenta ceva? Se pare ca nu eu sunt prostu ci tu!

| Ox1g3N a răspuns:

Daca ai un buget mic iti recomand OPEL TIGRA, arata bine, fuge mai ales daca ii pui o toba mai mare suna excelent unei fete cred ca iar palcebig grinbig grin

| ionutZzG30 a răspuns (pentru Ox1g3N):

Da dar consumu? laughing cat 3 masini

| MaRkYaNn a răspuns:

Salut. Uitr aici masini ieftine. http://www.autovit.ro/autoturisme/?price[to]=500 acum depinde din ce oras esti!