| SLeon19 a întrebat:

Doresc sa imi achizitionez un Audi A4 B6 1.9 tdi 131 cp.
Cam cat m-ar costa asigurarea rca, impozitul si itp-ul la varsta de 19 ani?
Dar daca as inscrii-o pe numele unui parinte care are peste 40 de ani?
Multumesc!

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Rca cam 1300 1500 ron

| SLeon19 explică (pentru suntserios):

Si daca o trec pe numele mamei mele care ate peste 40 de ani cat ma va costa?

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Eu am 22 de ani, am plătit asigurarea 1000 lei pe motor 1.8 cu 140 CP. Impozitul undeva la 180 lei. Itp ul costa 100 lei. Consider ca cel mai bine este sa înscri mașina pe numele tău, tu fiind cel care are de umblat cu ea. Doar o părere happy.

| SLeon19 explică (pentru AndreeaDeea221998):

Daca o trec pe numele mamei mele care are peste 40 de ani oare cat ma va costa?

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru SLeon19):

Nu știu ce sa îți răspund din păcate. Mama ta are permis? Dacă da, de cât timp. Știu ca se calculează și în funcție de câți ani conduci.

| SLeon19 explică (pentru AndreeaDeea221998):

Nu, nu are permis iar eu am permis de 5 luni de zile.