| Începătorul988 a întrebat:

Aseara am fost in parcare de la Carrefour, si dupa aceea mi s-au aprins urmatorii martori
ABS
ESP
Senzor ulei si presiune roti
Si la apasarea pedalei de frana mi se aprinde becul de ceata, si maxidotul licare(gen, cum ai lua si ai pune pozitia)
De la ce poate fi?
Masina in cauza octavia 2 vrs 2007

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-a fost umblat la roti, suta la suta, ori au dat cu piciorul tare in rotile din fata, ori s-a băgat cineva cu vreun cărucior de cumpărături intenționat și a-a dat este cap parametrii de la senzori, cumva este o simpla eroare a computerului de bord, din cauza unor factori externi, gen lovituri/apăsări, se rezolva, însă poate fi și alta problema, stiu o persoana ce avea o Skoda Octavia 2 VRS, mașina avea fix 260.000 și la fel ca la a ta, s-au prins măririi in bord de îți era frica sa pornești cu ea, a mers la service și și-a dat seama ca motorul era praf, a fost nevoit sa o dea la dezmembrări pentru orice, fără motor...
2. Am mai auzit mai multe probleme de genu, ca efectiv pică aproape tot la mașina, după 250.000, însă sper ca a ta nu are așa de mulți, ca văd fi foarte problematica, mai ales dacă mergi mai sportiv cu ea

| Începătorul988 explică (pentru anonim_4396):

Motorul merge bine, abs si esp intra.

| Începătorul988 explică (pentru anonim_4396):

Motorul trage bine. Am fost cu ea, ni-a sters erorile, doar ca mai palpaie maxidotul la franare.