| canazar94 a întrebat:

Salut,am un tractoras kubota b 1200, de curand i am facut schimbul de ulei si i am bagat un ulei mai bun decat cel ce scria in carte si avea si in el, avea ulei prista w15 si acum i am bagat castrol magnetic ceva de genul si de cand i am facut schimbul de ulei imi arata becul din bord ca nu are ulei,sta aprins,am verificat joja si are ulei la nivel, ce poate fi?
Se poate aprinde cin cauza ca este alt model de ulei?

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu cred.

| TrăieşteClipa a răspuns:

S-ar putea sa fie mai subtire (vascozitate mai mica) si sa nu ai presiune de ulei.
Pe bidonul de de ulei sunt scrise doua cifre una inainte de W si alta dupa.Una zice vascozitatea la rece alta la cald.

| canazar94 explică (pentru TrăieşteClipa):

Pai acum i am pus ulei castrol magnetic etc, e maiu scump asta si am auzit ca e mai bun, da merg cu tractotu de cand am postat anuntu am mers cu tractoru cxu becu aprins si nu mi a facut probleme