| riti87 a întrebat:

Salut.asi dori si eu un sfat de la cei ce au golfuri. vreau sa-mi cumpar un golf 4 dar nu stiu ce motorizare sa aleg cea de 1.4 sau cea de 1.6. fac cam 40 de km pe zi.astept sfatu vostruhappy

Răspuns Câştigător
| dru1darius a răspuns:

Sincer 1.6 ii mai bun, adica diferenta de consum ii foarte minora, plus ca vara cand dai drumu la clima vei simti cum iti ia puterea de la motor, in depasiri nu vei sta cu ''morcovu in cur''

| riti87 explică (pentru dru1darius):

Cred ca o sa aleg mootorizareae de 1.6.merci de sfat

4 răspunsuri:
| Neagandalf a răspuns:

1.4 75 cp
Asa ar fi mai bine!

| riti87 explică (pentru Neagandalf):

Da dar ce am tot citit pe forumuri motorizarea de 1.4 nu prea trage find caroseria cam greoaie.ce zici?

| bogdytzu a răspuns:

Motorul de 1.6
e perfect... daca vrei sa traga bine poti si de 1.8 dar perfect echilibrat consum+tras e de 1.6