| vladeusebiu a întrebat:

Salut.Asigurarea la masina e mai ieftina pentru cei sub 30 de ani? Eu am 20 de ani permis de 4 luni cam cat ar costa o asigurare la o laguna 2 motor 1.9 an 2005.

Răspuns Câştigător
| Gerrard08 a răspuns:

Muult, cu cat soferul e mai experimentat cu atat asigurarea e mai mica, deci in cazul tau riscul de accident e mai mare, la fel si taxa, incerca sa faci pe numele tatalui, unchiului etc...

| vladeusebiu explică (pentru Gerrard08):

Nu au permis

| Gerrard08 a răspuns (pentru vladeusebiu):

NU poti face asigurare auto fara permis, doar sa o asigur pe pe un bun personal.

| vladeusebiu explică (pentru Gerrard08):

Am inteles MS

| suntserios a răspuns (pentru Gerrard08):

BA POTI face asigurare si daca nu ai permis. Legea spune ca asigurarea se face pe numele proprietarului masinii si tot legea nu te obliga sa ai permis pentru a detine un vehicul pe numele tau.

Si la pretul RCA conteaza varsta si nu experienta. De ce crezi ca se practica tot mai des schema cu inmatriculatul masinii pe numele bunicii?

5 răspunsuri:
| djdani2010 a răspuns:

Mult mai scumpa. cel mai bine e sa o asiguri pe numele unui parinte/bunic.