| Hkhtfcvhu a întrebat:

Salut TPU, imi poate spune cineva de unde pot vedea taxele la asigurare la masina in functie de varsta sau cat costa pentru 1 motor de 1.9 la 19 ani?
Si conteaza timpul de cat ai permis? Daca da, daca trec masina pe cineva fara permis e taxa mai mare?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Https://asfromania.ro/ro/a/2700/tarife-de-referinta-rca---februarie-2023

ai aici niste tarife de referinta pentru 2023 sa iti faci o ideea.

Nu, vechimea permisului nu influenteaza prea tare pretul asigurarii.

| Hkhtfcvhu explică (pentru suntserios):

Preturile sunt aproximative, nu ar trebui sa fie mare diferenta asa e?

| suntserios a răspuns (pentru Hkhtfcvhu):

Da sunt aproximative, insa in functie de compania la care faci asigurari difera. Mai difera si daca ai bonusul pozitiv sau negativ, la tine fiind prima asigurare nu e cazul insa.