| 5yus a întrebat:

Salut, astăzi am întâmpinat o problema cu mașina mea, Hyundai i30 1.6 benzina an 2007, nu a mai vrut să pornească, am dat la automat de 10 ori insa nimic, am scos cheia din contact am așteptat, am reluat însă nu a pornit, in bord pâlpâie o mașină galbena cu o cheie când îi dau la automat.
Însă când am incercat cu cheia de rezervă a pornit din prima și martorul nu a mai pâlpâit, la ce să mă aștept sau cum sa o repar? Cheia de rezervă e simpla fara comenzi, cealaltă pe care o folosesc mereu are butoanele de închidere deschidere.
Multumesc

2 răspunsuri:
| Alexandrionelu a răspuns:

Nu îți mai citește electronic cheia. Probabil trebuie reprogramata sau înlocuit chip-ul. Cel mai sigur e sa margi la reprezentanta.

| TriceleRon a răspuns:

De cele mai multe ori e suficient sa schimbi bateria din cheie. Cunosc mai multe cazuri.