| Paeki a întrebat:

Astăzi când am pornit mașina, am observat că motorul vibra puțin cam tare și când am încercat să plec cu ea, mi-a murit motorul. La început am zis că se mai întâmplă dar a mai murit o dată. Am deschis capota, m-am uitat atent să fie văd dacă are probleme și am descoperit că furtunul de la intercooler era deconectat (nu mai avea colierul care să îl țină). Întrebarea mea este: se poate ca motorul să fi murit din cauza ca intercoolerul era deconectat? Mulțumesc
P. S: mașina în cauza este un passat B5 motor 1. 9tdi

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Duo in servis acolo vei afla cauza.Noi nu suntem specialiști.

| Bizon95 a răspuns:

NU stiu masini
dar mi se pare evident ca iti raspunzi singur
nimeni nu pune un furtun fara de care masina sa mearga binemercic

| Marcu_Stefan_2001 a răspuns:

Pai daca a vibrat puternic ma gandesc ca iti trebuie schimbat suportul motor...

| ChiperiSimionas a răspuns:

Da, masina nu primeste suficient aer si motorul moare.

https://furtunintercooler.ro/ aici gasesti furtunuri si sigurante.