| DeadPanXBS a întrebat:

Salut, astăzi dupa ce am pornit motorul la e60 și au trecut câteva secunde s-a aprins în bord martorul care indică că
portbagajul este deschis, l-am deschis, l-am închis și dispare și apare iară ce problemă are din moment ce este închis. A mai pățit cineva așa?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probleme la senzor.

| sierra1 a răspuns:

Verifică/măsoară contactele de la portbagaj - merg când vor ele

| Bogdan0783 a răspuns:

Incuietoarea are un swich la anumite modele, la alte modele sunt in afara incuietorii. Daca se oxideaza poate de asemenea sa dea simptoma asta. Poate de asemenea sa fie un fir intrerupt in zona de balama a pirtbagajului daca are cablaj pe acolo.Depinde de varianta constructiva a masinii. Cel mai bine consulta un electrician auto deoarece improvizatiile sau contacte imperfecte pot duce la topirea cablajului apoi scurtcircuit si incendiu in cel mai rau caz.