| SuNaM a întrebat:

Salut. Azi mi-am luat prima masina ca incepator, o hyundai elantra 2005 1.6 benzinar. M-am decis sa ii fac și câteva modificări. Masina are 107 cai, știu nu e mult dar eu ma uit la senzația de condus mai mult decât la cai fiind incepator. Am doar câteva întrebări.

Îmi place super mult volanul de pe un model de Elantra mai nou. Dacă îl cumpăr, o sa am probleme cu compatibilitatea?

Stiu deja ca filtrul de aer sport nu face nimic, doar sunetul ala suierat gen. Ar merita și e vreo problema dacă ii pun?

Sincer as modifica și grila, dar se poate?

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Ia-ti unu Genesis cai mai bun laughing
Referitor la volan sa intre acolo da e ok,dar de are butoane la volan,atunci alea trebuie scoase de la volanu cel are acum si sa se potriveasca pe volanu al ce vrei sa pui.
Sau daca pui alt volan sa cumperi si butoanele alea cu totu,dar computerul,pentru ca acolo este o placa electronica,sau poate ca no avea la masina ta,in general asa se pune,deci daca are asa ceva calculatorul masinii no sa iti recunoasca ce pui tu nou, daca intelegi ce zic.
deci va trebui sa faci si ceva programari, unde pui s-ar putea aprinde si lumina de la airbaguri, asta ca scoti volanu
Plus mai este si spring clock laughing deci eu zic sa stai linistit ca e mai bun, dar de vrei sa iti faci de lucru dai bataie, schimba laughing