| Sure14 a întrebat:

Hello guys!

Nu ma prea pricep la masini, asa ca am spus sa intreb si aici.

As vrea sa cumpar o masina noua. M-am oprit asupra a 2 masini: Hyundai Elantra(cea noua) si SSangyong Tivoli Grand. Acum, preturile la variantele de baza sunt tot pe acolo, dar nu stiu Ce sa spun. Voi ce parere aveti? Stiu ca una e sedan si alta e suv compact, dar as vrea sa stiu ce credeti dpdv al functionarii, fiabilitatii, vanzarii in viitor, aspect vizual, etc.
De asemenea, ce alte optiuni stiti voi care s-ar incadra in orizontul acesta de pret si pe benzina(18k euro; excluzand dacia sau sora sa din Frantahappy )? As vrea totusi un motor mai mare de 1.2 pentru ca ultima masina(din 2013) a fost in regula, dar uneori devenea greu de condus pe autostrada.

Ps:Again, nu stiu prea multe despre masini. De asemenea, nu ma intereseaza variantele sh.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Hyundai mai bine, sangyongu e chinezesc, cealalta coreana. Cunosc un chinez care mi-a zis ca masinile facute acolo sant proaste in calitate

| Sure14 explică (pentru mgtow):

Ambele sunt din Coreea