| Dannyell_Danny_1994_YFml a întrebat:

Salut baieti, am si eu o mica problema. Astazi seara, din greșeală si din lipsa de concentrare am accidentat ușor o masina si cand spun ușor ma refer la 2 zgarieturi minuscule pe bara față, era foarte puțin loc în parcare si n-am apreciat corect distanța. Cert este că proprietarul mașinii respective era acolo, cam ce se poate intampla? Mulțumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Pai daca era acolo nu ai vorbit cu el?
Asta e de rezolvat pe cale amiabila.
Poti sa-i dai asigurarea.
Daca nu, va intelegeti voi cumva...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca era acolo de ce nu ai vb cu el? Daca se duce si declara accidentul in 24 ore si tu nu, ramai fa permis. Ar cam fi cazul sa stii asta daca ai permis luat pe bune

| anonimg a răspuns:

Nu ai vorbit cu proprietarul? In mod normal trebuia să cadeți amândoi de acord la un preț pentru ca să îl despăgubești.
Dar dacă nu ți-a zis nimic, dacă nu ai fugit și nu a strigat după tine, atunci el ți-a iertat greșeala și nu vei plăti nimic.

| Începătorul988 a răspuns:

Trebuia sa te dai jos si sa vorbesti cu proprietarul. Asa mi-a lovit mie o baba masina in parcare(era fratele meu in masina), si cand s-a dat jos la ea tot ea era cu gura mare "sa iti schimb eu *husa* tie?"clasic cum vorbesc rromi, si a fugit. Sa numai zic ca a devenit agresiva cand fratele meu i-a facut poza la numar.
Aceasta a luat amenda de 1200ron si permis suspendat pe o luna. "Si *mea* platit si *husa*", si sa fiu asa mai cu respect am dat comanda si din reprezentata. Ca doar nu pe banii mei happy
Asta risti si tu.

| Quassaar a răspuns:

Daca ai tulit-o iepurește poate fi o problemă. Asta daca și proprietarul celeilalte mașini a observat zgârietura.