| AndreiMihaiLNM a întrebat:

Salut, am facut o mica tamponare, s-a rezolvat cu soferul celalalt, problema e la mine acum. Pana vopsesc bara fata cu ce pot da sa iau doar vopseaua masinii pe care am lovit-o fara sa o iau pe a mea? Masina mea e alba si are zgarieturi negre. Funda

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cu diluant, acetona sau benzina, ori alcool tehnic. Pui pe o carpa si freci zgarieturile. Vezi sa nu fie negru din plasticul barei.
Vopseaua ta nu o sa se ia pe carpa.

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Nu vad cu ce ai putea da ...doar schirgheluita, kitui si aplicat vopseaua noua. Daca gasesti un service care are cuptor o lasi dimineata si seara e gata uscata bara.