| DanyZm04 a întrebat:

Buna seara am si eu o problema :
Am cumparat o masina in Romania cu matricule de Spania, la cumpararea masini din lipsa de cunostinte nu am observat lipsa cartii de identitate a mașinii. Mergând la RAR cei de acolo mi-au spus că nu se poate face înmatricularea fara cartea masini.
Am luat legatura cu proprietarul de drept al mașinii acesta spunând " am radiato in urma cu 3 ani deoarece tot primeam amenzi acasă pentru ca cel căruia i-am vandut-o nu a trecuto pe numele lui "
Se mai poate face ceva cu această masina? o mai pot înmatriculat în românia? Mai pot recupera actele?
Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In Romania nu poti face nimic, exact asta ti s-a explicat la RAR, daca nu ai cartea de identitate, nu o poti inmatricula.
Da-o propietarului inapoi, ca nu-i inmatriculabila, daca nu-ti da actele necesare sa o poti inmatricula.
Il poti acuza de inselaciune, sau macar il poti ameninta ca faci asta la Politie.

| DanyZm04 explică (pentru Violleta2022):

Dar in caz de pot recupera cartea, mai pot face înscrierea pe Romania daca ea este radiată in Spania?

| Violleta2022 a răspuns (pentru DanyZm04):

Probabil ca da, dupa ce faci inspectia la RAR.