| Andreimihaitaureete a întrebat:

Salut baieti, sa-mi răspunda si mie un cunoscator de mercedes, am vazut ca modelul e coupe w212 2011, 2012, unele au padele altele nu, de ce acelasi motor 2.2 diesel de 204 cai e250 7g tronic.

Răspuns Câştigător
| ValentinMihai78 a răspuns:

Dacă vrei să ți se răspundă profesionist, caută pe google și aflii! Nu e nimic anormal, e pur și simplu vorba de echipare, opțional sau standard.
E vorba de evoluția automobilului.
Plus că modelul coupé avea alt cod de producție
C207/A207, fiind fabricat pe platforma modelului C din 2007, cu stilul corpului modelului w212.

| Andreimihaitaureete explică (pentru ValentinMihai78):

Aia zic C ul coupe si A ul cabrio, am zis si eu w212 ca e mai cunoscut,
Mersi

1 răspuns: