| Hhshwbbsbz a întrebat:

Salut, aș vrea să achiziționez un Mercedes w212 2011 E350 CDI motorul de 3L V6 231CP. Până acum am avut doar Audi și as vrea sa trec pe Mercedes, din cate am auzit motorul este unul destul de ok, dar de cutie am auzit păreri mai împărțite, mai exact despre cutia 7G-tronic, ce părere aveți de aceasta? Sunt chiar așa de păcătoase? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| UserRo10 a răspuns:

Am avut eu din 2011 cu motorul de 2.2. Ai grija sa iei cu istoricul reviziilor. Daca fostul proprietar nu a schimbat uleiul la cutie o sa fie o problema mare. In rest e super alegerea.

| Hhshwbbsbz explică (pentru UserRo10):

Câți Km a avut masina ta? Și mă refer daca a creat așa probleme grave.
***O să țin cont de sfat

| UserRo10 a răspuns (pentru Hhshwbbsbz):

Am dat-o la 300. 000km reali. In afara de ulei, filtre si mici elemente la directie(capete de bara, bucse), dar asta datorate drumurilor patriei. E super masina

| Hhshwbbsbz explică (pentru UserRo10):

Mulțumesc mult de sfat! O să țin cont