| anonim_4396 a întrebat:

Un prieten vrea sa isi cumere o masina, Ce parere aveti de Mercedes E Class 2.2 diesel din 2011, sta intre asta si un F10 2.0 2012, urgent!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Avand in vedere ca nu zici de km si habar nu avem cum au fost intretinute masinile, eu zic ca E class fiind o parere subiectiva

| alex495 a răspuns:

Bmw, este mai ieftin de intretinut decat Benz ul. Ca putere este aproximativ asemanatoare si consumul la fel. Dar Bmw pentru piese mai ieftine

| anonim_4396 explică (pentru alex495):

La piese poate e cu 5-10% mai ieftine dar la consumabile e mult mai scump, Adica un schimb de distribuție la f10 2.0 diesel N47, cu distribuția in spate e 3400 de lei... La fel și filtre...