| MarcuPopescu a întrebat:

Salut băieți, dacă dau examenul și școala auto pe mașina automata, voi putea după sa conduc și manuala?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu se prinde nimeni ca ai dat permisul pe automat, doar daca vine specificat in carnet cu un cod la mentiuni verifici cand iti vine carnetul daca vezi un cod ciudat la rubrica mentiunilor pe permis iti apare, fiecare numar ce inseamna si acolo la observatii sau unde se adauga chestii in plus apare un cod il cauti pe net si afli daca inseamna restrictie pe masina cu schimbator manual

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vei putea. Vei avea o restrictie pe permis

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu. Scoala pe masina automata e un fel de permis cu handicap, nu vei avea voie pe manuale.

| Frank51 a răspuns:

Daca dai pe automata conduci doar automata
Daca dai pe manuala conduci ambele.

| Alexuţ02 a răspuns:

Nu poți conduce manuală.
Dacă dai pe manuală conduci ambele.

Dă-i pe automată, n-ai tu nevoie să conduci manuală, doar nu pleci cu mașina altora la drum, te sfătuiesc să dai pe automată și să conduci doar automată

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoretic nu, practic, in Romania, nu exista nicio sanctiune...

| NASA10 a răspuns:

Nu!