| Blacklabont a întrebat:

Bicicletele cu motor de drujba sunt legale?(49cmc)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti in stare sa o construiesti in asa fel incat sa nu iti explodeze in mijlocul soselei sunt perfect legale: ))
Ideea e ca nu trebuie sa pui in pericol ceilalti participanti la trafic, dupa ideea asta iti dai seama daca e legal sau nu

| Blacklabont explică (pentru anonim_4396):

Daca te opreste politia zici ca nu patesti nimic? Ca ma pricep cat de cat in domeniu si as putea sa o construiesc

| anonim_4396 a răspuns (pentru Blacklabont):

In cazul in care nu ai permis si nu prinde mai mult de 30-35km/h nu ar avea ce sa iti reproseze
Dar repet, atata timp cat nu devii un pericol pe carosabil

| JicaContra a răspuns (pentru anonim_4396):

Pui in pericol pe ceilalti participanti la trafic daca te faci bucatele mici in mijlocul strazii si pe trotuar?
pentru ca...
ceilalti participanti OR SA BORASCA... TOTI! big grin

rahat de raspuns INCORECT, dar marcat cu funda!
NoTurbinaNoGood a dat raspunsul corect, in rrominica, legea e OBSEDATA de omologare SI inmatriculare

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Doar daca mergi la tara cu ea pe araturi

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vai de capul meu, ce raspunsuri...
NU ESTE LEGALA!
In Romania, orice vehicul motorizat trebuie OMOLOGAT si INMATRICULAT, pentru a circula pe drumurile publice. Un motor de drujba pe bicicleta nu se poate omologa, drept urmare nu poate fi folosit in circulatia publica.