| tadeee a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar o masina… as vrea sa o trec pe numele mamei iar ea nu se poate deplasa, se poate si fara ea sa fac contractul de vanzare cumpărare daca am buletinul ei si acordul ei?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa cumperi masina pentru mama ta dar numai daca iti da o procura speciala, autentificata de un notar public, prin care te imputerniceste sa cumperi acea masina si apoi sa efectuezi demersurile necesare pentru inmatriculare pe numele ei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu se poate fara ea, nu vei putea inmatricula masina pe numele ei.

Se poate doar daca iti face o procura la notar.
nu cu buletinul ei si acordul ei.