| Gabor_Ionut_2000 a întrebat:

Salut, ca sa plătesc asigurarea pe masina pe care am cumpărat-o recent am nevoie de o ștampilă de la primărie ca sa pot sa fac asigurarea pe mine, am nevoie de buletin original sau copie? Întreb asta pentru ca mi-am pierdut buletinul si maine ar trebui să ma duc sa iau stampila și nu stiu daca imi cere original sau copie.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru asigurare nu ai nevoie de nimic. O poti face si online.

| mihai69 a răspuns:

Ca să plătești asigurarea pe mașină (RCA) nu ai nevoie de nicio ștampilă de la nicio primărie. Nici măcar de buletin, decât pentru datele personale. Astea se pot lua și de pe o copie.