| anonim_4396 a întrebat:

Pot legaliza un buletin fara original? am pierdut buletinul dar am o copie a acestuia. si cat costa?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se legalizeaza copii de pa cartea de identitate nu CI si nu se poate fara original, notarul public trebuie sa vada originalul.

| alessia5158 a răspuns:

Niciun fel de act nu este legalizat de catre notar fara a avea originalul actului respectiv. Deci, o copie xerox dupa Cartea de Identitate nu poate fi legalizata decat daca ai originalul.

| Ceriik a răspuns:

Da,cu certificatul de nastere

| xtembix a răspuns:

Nu, nu poti. Declara-l ca fiind disparut!

| GreenBubble a răspuns:

Trebuie sa mergi sa declari ca l-ai pierdut, nu te costa mai mult de 20-30lei.Oricum ai nevoie de mai multe acte ca sa-l faci...
Mai bine mergi la evidenta populatiei si intrereseaza-te exact ce iti trebuie.