| catalin542000 a întrebat:

Care este avantajul trapei cu celule fotovoltaice pe audi a6 față de un audi a6 cu trapa electrica normală?
Si trapa electrica fotovoltaica este transparentă ca cea normală sau trebuie să o deschizi ca sa te uiti la cer?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Daca ai trapa cu celule fotovoltaice ai un avantaj enorm fata de o trapa normal.
Mai exact, pe timp de vara, cand masina va fi lasata in soare, sistemul de racire (clima) va functiona singura fara sa consume din bateria masinii.

Si nu, trapa fotovoltaica nu e transparenta ca cea normala.
Cel mai probabil va trebui sa o deschizi daca vrei sa vezi cerul.

| CinevaMort a răspuns (pentru OldSoul):

Si nu incarca si bateria masinii in acelasi timp?

1 răspuns: