| Stanescu_Alex_1990 a întrebat:

Salut! Care sunt diferentele majore dintre un Audi A4 si un Passat CC?
Motor 2.0 diesel 144cp sau ceva de genul amandoua
Intre 2010 si 2013 masinile
Si niste exemplu de preturi la piese daca se poate, ca stiu ca sunt mai scumpe la audi, dar nu stiu cu cat

1 răspuns:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Pai sunt 2 platforme diferite. Audi A4 are motorul amplasat logitudinal, suspensie mai complexa si un interior mai premium. La passat, dupa mine ai avantaj ca ai piese mai ieftine fiind o constructie mai simpla al suspensiei. Motoarele sunt in principiu identice deci pe partea de mentenanta (filtre, ulei) tot acolo esti. Personal nu as lua un CC fiindca cu exceptia infatisari e un Passat B6 mai frumos in timp ce A4 e construit de la 0 sa fie mai de lux.