| NaturalLl a întrebat:

Ce sa aleg si de ce daca de poate dintre un Audi A6 2010 2l diesel Euro 5 sau un BMW Seria 3 2013-2015 2l diesel Euro 5? Privind interior, exterior, intretinere, piese, etc.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vezi A5 din 2013 - 15. Interioru si exterioru depaseste orice masina

suntserios
| suntserios a răspuns:

Seria 3 logic, e o masina cu cativa ani mai noua

| relian a răspuns:

Ce sa alegi? Ce iti place tie, ce arati tu nu ai cum compara.In prmimul rand sunt de clase diferite, audi este o clasa mai sus decat bmw ala seria 3. Apoi bmw este sport, pe cand audi este confort laughing deci ce vrei sa cobduci? BMW o sa simti toate pietricele peste care treci, oate bmw seria 3 sunt sport.Audi plutesti cand conduci laughing deci ce alegi confort sau zdruncinaturi? Treb sa stii tu ce masina iti place sport sau din nasta mai silentioasa.Eu personal aleg confortu, audi depaseste pe bmw la confort la oricare masina indiferent de calsa.De zgomoto nu mai spun audi este mult mai silentioasa decat bmw indiferent de anul masini, chiar daca audi e mai vechi tot mai silentioasa ca bmw este.Audi A6 asta e mai mare, mai spatios in interior.Am si eu un BMW din asta seria 3 din 2014 dar sincer nu se compara nici cu audo a6 din 2000 la confort, la cum te simti in masina.Dar cum spuneam multi sau cel putin cei care prefera BMW vor sa auda zgomot mare, vor sa auda orice pietricica peste care trec rotie si etc.Eu nu-s curios de asa ceva.Acum depinde de tine de c e anume esti tu curios. Orice audi oricare ar fi el si a4 si din ce an vrei tu este mai confortabil decat bmw asta ce arati tu.BMW este mai bun la soft, la programu din calculator, la materiale plastice, metal chwstii de genu asta, la bmw sunt mai de calitate.Deci bmw foloseste pateriale la masini de mai buna calitate ca audi.Dar audi da clasa la confort lui bmw la orice ora si orice an. Piese la motor sau la altceva nu stiu ce sa spun mie audi a6 motoru nu s-a stricat niciodata, merge si acum struna.Ok hai ca ma duc sa dau o tura cu audi, il mai pornesc nitel sa nu moara bateria, daca tot miai adus acum aminte cu audi asta laughing
Eu ma simt in audi a6 ca in casa, nu stiu de ce ma simt f bine, toate sunt la locul lor unde trebuie sa fie.Chestia e ca dupa stiu si eu multi ani deja tavanu se desprinde panza aia, plasticele is prea fin facute, se rup mai usor, audi este asa ca o masina cum sunt femeile alea mai sensibile laughing ma refer la interior.Dar e masina f buna.

| relian a răspuns:

Iara ca chestii mai noi ce are bmw si n-are audi stai linistit ca nu-s multe.La bmw ai keyless adica nu ai contact si ai butonu ala start/stop, adica motoru se opeste la semafoare la stiu si eu cand masina opreste.Ce ar mai avea plus de audi ar fi directia electrica la bmw, deci bmw are directie electrica dar tot greu merge, tot gen directie de traactoare mecanice are bmwu laughing. Asta e tot ce are bmw si n-are audi.Am vazut unia spun vai est mai noua si are mai multe pe ea. Directia cai electrica singura chestie ca na nu mai ai pompa, nu fluid deci nu mai ai treaba cu pompa de dirctie si cu fluid.Ca nau contact si opreste motoru, uneori chestia asta devine enervanta, mai ales in trafic laughing bine dar poti dezactiva asta, dar in trafic devine deja enervanta chestia sa opreasca si sa porneasca motoru din metru in metru.Asa ca astepti la un semafor un minut doua e bine ca motoru sa opreasca.
In sf o sa vad si bmw asta cei de capu lui.Eu le am pe amandoua doar ca audi a6 este din anul 2000 dar cum am spus ii da clasa la bmw asta seria 3 din 2014.La mine ambele is pe benzina.Audi consuma mai mult cai vechi dar e mai puternic ca bmw are cu 60 de CP mai mult.
In sf vorba multa saraciaa romanului laughing scuze saracia omului voia sa zic,deci tu trebuie sa te gandesti ce iti place tie, masina sport sau vrei sa conduci confort, sa te simti bine, sa nu auzi toate zgomotele etc? Deci este bine sa stii chestiile astea, nu te uita cai bmw, mie acu imi pare rau ca am luat bmw asta laughing am avut ocazia sa iau audi a6 din 2013 siam las bmw asta laughing care e cum am spus simti tot frate, peste tot ce treci, volanu se isca groaznic laughing adica greu.Eu conduc audi dar toate nu doar al meu doar cun singur deget.BMW trebuie sa tii ambele mani pe volan.Este adevarat ca ai control daca tii ambele mani pe volan, dar eu nu-s curios, eu vreau sa stau lejer sa conduc masina lejer sa nu depun prea mare eforturi, asa cum faci la bmw cu volanu laughing sincer pentru mine chestia asta la bmw este o povara laughing cum se misca volanu.Se misca cum sa zic fata de audi,ca de la pamant la cer laughing la audi daca pornesti motoru doar, masina sta pe loc si dai asa o palma la volan pai se roteste frate singur laughing asta e cemi place mie, asta e masina care imi place.Ti-am spus eu ma joc cu un audi la condus, pur si simplu ma joc, fac desene pe drum laughing ma asculta stii cum? nu-ti imaginezi, chiar dac volanu se misca f usor.Motoru cand deschizi capota la bmw zici c ai diesel desi e pe banzina laughing la audi trebuie sa pui urechea pe el sa auzi laughing.De putere nu mai vorbesc, audi scoate mai multi CP dintr-un motor decat BMW.
Sincer eu as face din astea 2 masini una singura.Dar nu cu seria 3 cu seria 5 cai mai spatios i-as pune transmisia lui audi, directia lu audi, suspensia lui audi, motoru lu audi.Restu sa ramana de la bmw laughing deci la motor, la transmisie, la suspensie, audi bate pe bmw la orice ora asta nu doar din auzite din conduse, masini nu facute praf de altii, masini noi ambele.Cei bun la bmw softu si caroseria laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu îți recomand BMW Seria 3 2013-2015 pentru că e mașină mai nouă şi are dotări mai noi.

| Nimeni10 a răspuns:

BMW fără discuții.

| lonewulf a răspuns:

Cum dracu poti sa compari Audi 6 cu BMW seria 3?! Compari mere cu pere! Compara Audi A6 cu BMW seria 5, si Audi A4 cu BMW seria 3. Audi A6 e mai masina ca 3-arul. Dar sincer pentru tine, BMW seria 3. Mai noua, mai ieftina la intretinut, mai putine chestii care sa pice in timp. Legat la BMW: Ai grija sa nu iti fuga de spate!

| crisstian79 a răspuns:

Si eu am problema asta, ce sa aleg dintre audi si bmw. Pai ambele arata bine la exterior dar interiorul de bmw il depaseste pe cel de audi. Singura problema la bmw este iarna din cauza tractiunii spate dar daca este xdrive nu e nici o problema iarna. Totusi un 320d din 2013-2015 pe langa un a6 din 2010, eu as alege bmw ul.