| numesiprenume0 a întrebat:

Salut! Cat costă în 2024 să îți vopsești integral mașina? Ma refer doar la vopsirea integrală cu o culoare simplă sau metalizată... mașină din categoria B, mai exact Logan, Ford, etc... fără alte costuri, pentru documente(cum ar fi trecerea culorii in talon). Ofer funda!

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Vorbim de vopsitul integral al unei masini la un service autorizat, nu vopsitul la un garaj obscur

cateva exemple si vedem la sfarsit concluzia

https://www.autofirstclass.ro/servicii-service-auto/vopsitorie-auto/
pe acest site : de la 4000 de lei pentru un turism spun ei, dar se precizeaza in tabel alt pret pentru SUV, de aici concluzionam ca "turism" este orice dar nu categoria SUV, deci si masinile la care faci tu referire intra la 4000 de lei; ei lasa de inteles ca pretul poate fi mai mare de 4000 (probabil in functie de alte chestii precum pregatirea masinii, daca are lovituri pe caroserie etc)

https://www.money.ro/cat-costa-sa-iti-vopsesti-masina-in-2023/

https://vopsit-auto.ro/preturi.php

deci o vopsire integrala la un service autorizat la un autoturism clasa "medie" de genul celor spuse de tine poate avea ca si costuri un pret cuprins intre 4000-6000 de lei

nimeni nu iti poate spune exact ca te va costa fix 3950 de lei sau 4800 lei, totul este estimativ!
vopsitul integral nu este ca si cum ai schimba kitul ambreiaj care are preturi asemanatoare la cam toate serviceurile autorizate multimarca, pentru ca se afla inmultind orele de manopera x tariful de service /ora mecanica!

| goguPatent a răspuns:

Vreo 1000euro