| Începătorul988 a întrebat:

Ce credeti ca este mai ok sa fac? Sa mai strang banii pentru un golf 6 2. 0tdi 140cai, euro5 sau sa achizitionez un golf 5 2. 0tdi 140cai, insa euro4. Masina va fi pentru prietena mea, si de ce nu, poate si pentru expozitii pe viitor.

2 răspunsuri:
| AlexisJohn17 a răspuns:

Părerea mea este sa iei ceva care sa meargă bine. Nu te uita la bani, atâta timp cât ai posibilitatea sa iei ceva mai bun, sunt de părere ca ambele masini sunt la fel de bune, dar eu a s merge pe un golf 5, deoarece la noi drumurile sunt varza, plus ca e o diferență maricica de bani, golf 5 mi se pare foarte ok din mai toate punctele e vedere ca și consum, preț, întreținere și cel de 140 de cai este racheta pentru golf 5. Eu se sunt de părere ca un golf 5 este mult mai bine realizat decât 6. Forma nu difera mult și nici opțiunile. happy Eu a s merge pe un 5 de 140 HP, se preZincă génial! happy

| Începătorul988 explică (pentru AlexisJohn17):

La legile cu euro imi este frica. Acum am o octavia 2 vrs, care este euro4. Si imi este teama cu legile din Romania/UE privind dieselul