| Romeo666 a întrebat:

Salut.Ce inseamna ca o masina automata cu 4 usi si cu trapa si mica de oras? Are Climatizare Automatic climatisation, 2 zones, Automatic climatisation, 3 zones, Automatic climatisation, 4 zones? Care sunt avantajele si dezavantajele in a avea Clima Automata pe 2, 3,4 zone? Doresc sa folosesc o asemenea masina pentru Glovo 10 ore 7/7 si voi merge 250 km pe zi.Ce parere aveti despre aceasta masina? Este buna pentru ce am nevoie? Dar pot sa ii mai fac un Stage 1, 2, 3 etc si sa ii cresc puterea? Dar cat stage maxim ii pot face la aceasta masina? https://www.mobile.de/......40169.html

5 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Tu ai rau de masina dar te gandesti la modificari de putere.
Nu mai bine livrezi cu bicicleta sau un scuter si nu mai dai nici 10.500 euro pe acel C1?
In cat timp iti recuperezi investitia + vor mai interveni servisari ale masinii?

Bafta!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Clima pe două, trei sau patru zone, suflă aer diferit pentru fiecare zonă.
Eu de exemplu am pe două zone, stânga și dreapta. Pot seta o temperatură pentru șofer și alta pentru pasager.
Însă merge nonstop când setezi temperaturi diferite, pe când setarea aceleiași temperaturi în toată mașina, e mai economică.
Eu îți recomand clima manuală măcar mono. Adică să poți seta o temperatură pe care să o păstreze automat, fără să fii nevoit să butonezi mereu.
Faptul că are 2, 3 sau 4 zone e mai mult o fiță, dacă mergi singur nu vei avea nevoie de acea dotare.

| Romeo666 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Salut.Ideea este ca eu am rau de masina si voi merge cu geamul deschis sau cu trapa deschisa cand ma duc la livrari la Glovo.Deci pot sa o cumpar linistit? Dar pot sa ii mai fac un Stage 1, 2, 3 etc si sa ii cresc puterea? Dar cat stage maxim ii pot face la aceasta masina?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Romeo666):

Salut, ideea este ca ai vreo 14 ani, si mai bine nu ma chinuiam sa iti raspund laughing

| Romeo666 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Te inseli crede-ma