| Romeo666 a întrebat:

Salut.Doresc sa cumpar aceasta masina:https://www.mobile.de/......92847.html care este Benzină, Compatibil E10 si Clasă de poluare Euro6d-TEMP.Am vazut aceste specificatii si la Dacia Logan 2021. Voi avea probleme cu aceasta masina pe viitor.Doresc sa o folosesc zilnic la Glovo si peste 5 Ani la Uber.Ce parere aveti despre aceste specificatii pe care le-am scris mai sus? Dar am vazut ca la Uber nu poti avea masina mai veche de 15 Ani.Dar daca am o masina in stare extem de buna si trece ITP-ul si RAR-ul mai pot face Uber cu ea chiar daca are peste 15 Ani vechime?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ai da 21.000 euro pe o masina cu care vrei sa faci curierat?

| Romeo666 explică (pentru suntserios):

Pentru ca o sa o folosesc si pentru Uber.Nu este de bine?

| suntserios a răspuns (pentru Romeo666):

De ce nu ai lua un Logan care isi face treaba la fel de bine, este mai ieftin la intretinere si dai si jumatate pe el?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La Glovo bagi cea mai ieftina masina posibil, care consuma putin si (inca) merge. Nu ceva de 22.000 euro.
Cati 11 ani ai?