| emoboy a întrebat:

Ce masina considerati ca ar fi ieftina si buna la mana a doua? Am de gand sa cumpar o masina ieftina si sa o repar vara asta, totul cu bani cati mai putini.Nu vreau sa aud glume, vream sa reconditionez o masina si sa o pastrez pentru chinuiala.Astept cateva pareri, mai ales daca cunoasteti masini cumparate cu bani putini si care inca mai rezista.Va rog sa nu va zgarciti la detalii!

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Opel Astra F. Destul de fiabila, iar piesele noi au preturi derizorii. Plus ca la dezmembrari gasesti orice, pe alese.

| emoboy explică (pentru regis):

La astra ma gandeam si eu, doar ca nu are tabla galvanizata si motorul 1.6 este cunoscut pentru consumul de ulei. Tentant ar fi un Audi 80, generatia B4.

| mgtow a răspuns:

Poti investi niste bani intro dacie solenza ca sa te tina un timp, nu arata asa rau sau o dacie supernova cel putin mie imi plac. Loganurile sant naspa

| emoboy explică (pentru mgtow):

Stiu,ca ultimele dacii(nova, supernova si solenta)nu au fost prea reusite si nu prea ma incanta ideea, desii imi plac masinile.

| MariusF23 a răspuns:

Sunt de acord cu colegu, daca vrei o masina faina si ieftina, solenza e super buna. Cu supernova e mai greu cu tabla, nu prea mai gasesti una fara rugina.