| anonim_4396 a întrebat:

Ce masini credeti ca mai merita cumparate acum in 2019? Vreau o lista cu masini de tip SUV sau Crossover ieftine de intretinut si rezistente care arata frumos si sa fie bune pentru drumurile astea mai rele cu denivelari si pentru drumuri bune. Primele modele la care m-am gandit asa in mare parte: Dacia Duster 2018 si Nissan Qashqai 2015.

Răspuns Câştigător
| StrongHeart a răspuns:

Mie personal mi-au placut de cand ma stiu modelele Range Rover, Land Rover.E ceva legat de designul lor agresiv de ma face sa imi pierd mintile.In rest nu prea ma uit la alte masini

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am un nissan fix din 2015. Desi partea de media e destul de invechita in interior si nu poti avea 4x4 pe motorul de 1.6 benzina in rest sunt f multumit de ea. E de departe cel mai corect pret vs calitate din categoria sa.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Crossoverele sunt cam scumpe, sari de 10.000 pentru ceva dupa 2010, si nu sunt mare branza. Eu nu m-as apropia de ele.
Daca as avea buget si chef pentru achizitii noi, as cauta un Opel, Ford sau Renault pe benzina, ceva turbo de la 1.4 in sus.
Ma uitam la Insignia 2.0 turbo, dar inca n-am bani de ea.

| Sofer a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu noi laughing tot second hand dar cu cativa ani vechime. asa am pus ochii pe vw tiguan 2017 1.4 tsi si consum si putere suficienta. dar sa mai treaca cativa ani sa ii scada pretul.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Sofer):

Pai second sari de 10.000, pentru un model reusit (nu Tiguan). De exemplu, un ASX 1.8 diesel din 2011 cu dotari bunicele (trapa panoramica, navigatie, camera pe spate si piele), a costat 11.000 euro in Germania, iar concurentii erau cam la acelasi pret, doar Tiguan e mai ieftin, ca e facut prost si chel.

| romeo78 a răspuns:

Da, Dacia Duster. Nissan Qashqai poate fi numit și ruda mai bogată a modelului Dacia.
Restul, sunt doar de fițe, iar opționalele sunt foarte scumpe! Iar, nivelul de bază la acele modele e sub o Dacia Duster la același preț.

| mngzx a răspuns:

Vrei cam multe, mai sterge din filtru laughing)))))