| nuamidee0427 a întrebat:

Salut! Ce părere aveți de Mazda 6 2007 2.0 diesel 120cp? Este o masina fiabila, ieftina la întreținere? Piesele sunt accesibile?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Niste gunoaie considerate "interesante" doar pentru ca sunt japoneze.
Pe ici-colo au platforme comune cu Ford, dar tabla de Mazda e si mai proasta decat aia de Ford.
Nu recomand asa ceva.
Ia un Ford Focus 2 diesel, si iesi mult mai ok.

| nuamidee0427 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mersi, voi ține cont de sfatul tau

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Au probleme cu rugina grave, motorul lor 2.0 diesel nu e reusit deloc, piesele nu sunt mai scumpe ca la alta masina diesel dar o sa se adune multe. as zice pass.

| nuamidee0427 explică (pentru ClaudiuM1997):

Am înțeles, mulțumesc mult