| Aalexander a întrebat:

Salut.
Ce parere aveti despre aceasta masina? http://www.autovit.ro/peugeot-406-C30235931.html
600 plus 600 taxa de mediu ( cred ca 600, habar n am ) plus 300 pentru a o pune cu toate actele in regula.
Ce parere aveti?

7 răspunsuri:
| carla2010 a răspuns:

Uite aici http://www.whatcar.com/car-reviews/used/peugeot/406-coupe/summary/23447-4 o recenzie a masinii, la mana a doua. Ai idei pro, contra si verdict. Daca iti iei masina, vei avea nevoie si de RCA. Ca sa stii dinainte cat te va costa, iti recomand calculatorul de la http://www.romasig.ro/rca-ieftin.php Firma este de incredere, calculatorul este gratuit. Iti arata oferte de la toti asiguratorii. Eu de la ei am luat si am fost multumita. Mi-au livrat RCA-ul acasa, gratuit.

| thegeaba a răspuns:

Fier vechi. Orice masina care costa mai putin de 2000 de euro e fie mare consumatoare de combustibil (si proprietarul o da sa scape de ea), fie are motor foarte mare si impozitul e sf pentru Romania fie nu mai e buna de nimic.
Daca vrei sa-ti cumperi o masina cat de cat trebuie sa scoti din buzunar 3000-3500 euro. La 1000 de euro doar un Matiz poti gasi cat de cat mai nou. O masina care are 15-20 de ani e un sicriu pe roti (marea majoritate) iar cele bine ingrijite se dau si ele cu 3000 de euro (ca-s masini de colectie)

| thegeaba a răspuns (pentru Aalexander):

Ti-am mai raspuns odata cu privire la Twingo

| Aalexander explică (pentru thegeaba):

Http://www.autovit.ro/opel-corsa-C30697292.html
Asta i ultima mea varianta.
Imi pare ca e ok, in afara faptului ca e din 94, dar cred ca merge :D
Ce parere ai?
A si are doua locuri. eh, merge si asa.

| thegeaba a răspuns (pentru Aalexander):

Cum crezi. Eu unu as merge pe matizul alb.

| Aalexander explică (pentru thegeaba):

Cum crezi tu, tu esti expertul.