| anonim_4396 a întrebat:

Salut,ce parere aveti despre seria 3, e90 320d din 2006? As dori o informatie mai ampla de la cineva care cunoaste,tin sa mentionez ca nu il voi achizitiona din tara! Dau funda, multumesc!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

O berlina mica, frumoasa, comoda si usor de condus.
Masina tinereasca, buna de oras, in zone cat mai uscate.
Iarna e mai inutila decat bicicleta, nu doar ca e pericol public de instabila, dar daca are 10cm de zapada la roti, trebuie impinsa. O adevarata panarama, mai proasta decat e36 si e46 la capitolul asta.
Daca iti permiti una Xdrive, scapi de probleme, insa Xdrive-urile sunt exagerat de scumpe la intretinere.
Per total: frumoasa masina, dar un mare NU, din partea mea. Chiar daca e foarte comoda.

| Cristi013 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Am luat un e46 320d coupe pana la urma, mi l doream de mult si plus de asta in privinta e 90-ului am auzit multe pareri negative! Multumesc

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Poate ne luminezi ce anume e aia, ca e cam greu sa ghicim la ce te referi. Presupun ca ar fi o masina, dar sunt o gramada de marci cu seria 3. Sau marca nu conteaza?

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Pai, in primul rand te-as sfatui sa cauti 2.0d 163cai, cu 1singur ax cu came. Acela nu ar fi asa problematic.
In schimh despre masina, total contra. Am condus faceliftul lui e90, si pierzi foarte usor controlul. Nu ai spatii de depozitare, portbagaj mic, locul din spate pentru pasageri foarte mic, spatii de depozitare in interiorul masinii foarte putine. La banii aia, uita-te dupa o octavia 2 vrs. Eu detin una, si nu regret. Ai spatiu, ai comfort, ai putere, si interior frumos, de buna calitate.