| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ce recomandati pentru A1, un scuter de 125 sau o motocicleta? (Va rog dati niste exemple de motociclete sau scutere, ce recomandati)

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La A1 se incadreaza motociclete cu CC de pana la 125 cmc, scuter se spune in mod popular.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Ok, atunci ce motocicleta de 125 recomanzi? (ma referea mai sus la motocicletele cu cutie de viteze automata)

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma intereseaza si nu ma pricep la motociclete, cauta pe internet si vezi motocicletele care se incadreaza la categoria A1, citez:
"b) categoria A1:
1. motociclete cu cilindree maximă de 125 cmc, cu puterea maximă de 11 kW şi cu un raport putere/greutate de cel mult 0, 1 kW/kg;"