| maphiotul a întrebat:

Salut.
Ce se foloseste mai exact la diluarea antigelului?
Apa distilata sau apa demineralizata?
Sau e egal.
Am citit pe net in unele locuri ca la baterie (care e cu întreținere) se pune apa distilata si la antigel se pune demineralizata, in alta parte am citit ca se pune invers sad
Mersi.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Ai citit bine: distilata la baterii si demineralizata la altele! Invers in nici un caz!

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu conteaza, e absolut egal, important este sa eviti impuritățile care se depun in timp in instalație. Atat apa demineralizată cat si cea distilată sunt rezultatul eliminarii mineralelor din apa asa cum o găsim in natura, difera doar procedeul prin care acestea sunt eliminate.