| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca pleci cu masina cu viteza a 2-a(plecare de pe loc)? Funda, pentru un raspuns concret.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Patinezi ambreajul mai mult, si pleci mult mai greu.
La mine, probabil s-ar incinge discul si nu s-ar mai misca, pana se raceste. Mi-e mort kitul ambreaj.

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Iti omori discul de ambreiaj, cauciucurile si nu rezolvi nimic; ai sanse sa-ti moara motorul.
Dar de ce nu poti sa pleci si tu de pe loc, asa, ca toata lumea, in viteza I?

| numesiprenume0 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Mi se mai intampla ca in agleratie sa patesc asa ceva, cand mergem bara la bara, se opreau, iar eu nu mai schimbam... sad

| xerxes1 a răspuns:

Depinde de masina. Daca ai cuplu poti sa pleci si cu a 3-a.Cauciucurile nu le omori, este exact invers.
Incingi ambreiajul mai mult.