| Kulip a întrebat:

Salut, cine imi poate spune care este mai convenabil la consum, piese dintre Passat CC 2013 si BMW Seria 3 2012, ambele au motor de 2000. Am 15000 euro pentru o masina si as opta la una dintre aceste 2 masini.

1 răspuns:
| RO2002 a răspuns:

Aici depinde foarte mult si de numarul de cai, pentru ca sunt si bmw seria 3 cu peste 200 cai si cu 150... o diferenta enorma, iar passatul este o masina tipica nemteasca, trainica, consumuri decente si foarte fiabila. Eu, ca tanar, ti-as recomanda seria 3, pentru putina sportivitate in plus si passatul pentru comfort mai mult. Succes