| viorelalyn a întrebat:

Salut, cine imi poate spune si mie ce trebuie sa imi cumpar pentru polish la masina, ce paste abrazive, ce discuri si ce aparat recomandati.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Masina, bureti de la 1000 pana pe la 2500 (adica 3 bureti), "blana" (peria aia super moale folosita la ceruit), pasta abraziva, ceara, lavete.
Pentru inceput, daca ai probleme mari (scursuri in lac sau coaja de portocala), incepi cu burete abraziv de 800, daca ai masina rotativa de slefuit il pui pe masina, daca nu, merge si la mana, daca e doar problema locala.
Ca firma, daca vrei sa fii sigur, mergi pe 3M, de la masina de polishat pana la paste.
Ca brand de scule electrice profesionale, recomand Makita si Bosch.

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Sfatul meu e sa te duci sa faci un polish la un profesionist, nu vei reusi de unul singur si mai rau vei face, vor ramane "dare" si tot la un profesionist vei ajunge.
Uita-te aici daca vrei sa iti faci o idee https://www.facebook.com/......media/set/