| Klaus666 a întrebat:

Salut cine stie de ce nu mi se aprind becurile cand dau in marsarier. Sunt sigur ca nu sunt arse... Ce alte probleme as mai putea avea?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E o chestie in cutia de viteze, s e numeste sonda sau senzor. nici nu cred ca ai tu acces la asa ceva, mai bine te duci la un service

| stlucian a răspuns:

La schimbatorul de viteze(cutia de viteze) este un intrerupator care e pe pozitia marsarier.Acolo s-ar putea sa fie un fir(ca doar unul este) desfacut s-au intrerupatorul defect.
Mai sunt si sigurantele din blocul cu sigurante.De fapt cu asta ar trebui sa incepi big grin

thumbs up

| Klaus666 explică (pentru stlucian):

La blocul de siguranta totul este OK dar la cutia de viteze nu prea am cum sa ajung am masina joasa...

| stlucian a răspuns (pentru Klaus666):

O rampa la un poligon de conducere? Un service?
Se mai cheama si sonda/senzor de parcare si cred ca ai putea avea acces pe deasupra.Ce masina? Intraba si tu pe la cei cu masini asemanatoare daca nu la fel thumbs up

| costy97io a răspuns:

Ti s-a ars siguranta de la becuri.Verific-o.