| AdiMihai25 a întrebat:

Salut colegi,
Am modificat ornamentale exterioare la țeava de eșapament.
Înainte masina avea 2 evacari, acum am pus 4 cate 2 la fiecare.
Este vreo problema cu rar-ul?
Itp n-am avut probleme.
Funda!

6 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Desigur că este problemă, trebuie să le scoți când efectuezi rarul. Asta dacă nu sunt evacuări omologate deja de rar.

| AdiMihai25 explică (pentru Frank51):

Păi sunt doar ornamente...

| Frank51 a răspuns (pentru AdiMihai25):

Pe mine nu mă deranjează Mihai, dar dacă îi vei spune așa polițistului de la rar probabil mai iei și amendă.

Le scoți înainte cu o zi de rar sau itp, nu e ca și cum sunt sudate.

| AdiMihai25 explică (pentru Frank51):

Ok, daca ma duc la rar pot sa le omologhez?

| AdiMihai25 explică (pentru Frank51):

Dar deflectorul de capota, paravanturile, bare traversale nu cred ca sunt o problema nu?

| Frank51 a răspuns (pentru AdiMihai25):

Orice modificare adusă mașinii care nu este omologată este problemă. Barele transversale nu cred că ar fi problemă, nu știu dacă este obligatoriu să fie omologate, trebuie să întrebi direct la rar ca să știi sigur.