| SkyEL a întrebat:

Exista vreun aliment care sa ajute la anularea efectelor inspirarii aerului din orase. Eu stau la oras si pe aici circula o gramada de masini si fiecare masina scoate pe teava de esapament aeru ala poluat. M-ar interesa un aliment care sa ajute la treaba asta sa elimine din corp aeru ala poluat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Exista 'alimentul' care se da in cazul afectiunilor de plamani, si anume sa bei mult lapte!
Ceva miraculos care sa te ajute nu exista!
Recomand sa porti masca de aceea care am purtat in perioada covid-19, mai filtreaza din particule dar nu stiu cat de mult.
Sau daca vrei nivel bun de filtrare dar vei respira mai greu masca FFP2 aia cu siguranta filtreaza si particulele de co2 cat si N0x denumiti oxizi de azot pe care le elimina masinile, si aceastea nu sunt singurele otravuri iesite pe teava de esapament!
Pentru siguranta 100% nu exista decat masca de oxigen, altceva nu te va ajuta foarte mult, dar va diminua din poluarea pe care o inhalezi.

Din pacate vom fi printre ultimile tari care vor elimina masinile cu motoare termice : diesel si benzina, si cu siguranta va fi mult peste 2030, de ce? pentru ca milioane de rable poluante vor ramane si atarna pe strazi prin Occident, rable care vor veni apoi aici si vor fi vandute de samsari!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista astfel de alimente minune

| GabiDumitrescu a răspuns:

Da, se cheama "pleaca din oras"

| Catrice a răspuns:

Da,alcoolul în cantitate de minim 1Lhee hee