| Lin_Cata_1997_dPbU a întrebat:

Salut colegi, am un bmw e90 2005, faruri cu bi xenon. Mi s-a ars balast-ul si farul s-a cam ciobit lupele inauntru, nu prea mai e de mare folos si as vrea sa il schimb. As avea o intrebare, daca as pune far de Uk pe partea stanga ar fi o problema? Ar bate exact opus de cum trebuie? Sau nu ar afecta nici pe participantii la trafic, nici pe cei de la rar?

1 răspuns:
| LorenzoRon a răspuns:

Salut, Cata!

RAR-ul cere modificarea unghiurilor farurilor sa corespunda cu cel din RO in asa fel incat sa nu bata farurile numai pe sant.
La unele masini se poate opera reglajul, dar la unele e necesar sa schimbi farul cu totul.

Cel mai bine sa mergi la un service si sa vezi daca se poate regla sau nu farul de UK.