| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cum pot face toba de la motocicleta sa puste? Si e ok sa fac treaba asta?

Răspuns Câştigător
| Bariel a răspuns:

Te referi la pops (pocnituri)? E in 2 timpi sau in 4 timpi motocicleta? Motor cu injectie? Daca e in 4 timpi si motor cu injectie, e destul de usor. Îi dai gaz(turatii, in jur de 8-9 mii), o lasi in frana de motor in aceeasi viteza, sau îi dai inferioara(cum preferi) dupa aceea tragi si lasi de acceleratie foarte putin(faci asta de mai multe ori) uita te la secunda 0:35, la acceleratie https://youtu.be/eL-N3hiKEyw. O alta technica care e mai eficienta dar si daunatoare daca o faci prea des, este sa actionezi killswitch ul off-on (la turatii cand intra in frana de motor) https://youtu.be/hhKflK3d0YQ. Daca ai o motocicleta actuala cu evacuare stock posibi sa nu se auda...

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar o pusca impusca, fiindca moticicleta functioneaza, iar daca face zgomote ciudate, inseamna ca-i defecta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Toba merge cu muștar sa vezi atunci ce pușcă laughing

| goguPatent a răspuns:

Ce înseamnă pentru tine sa puste toba?

| florin926481f a răspuns:

Nu e legal sa gauresti toba sau sa mergi fara finala. Daca vrei sunet cumperi o evacuare full de la un producator care ofera certificat de omologare si nu o sa ai probleme cu politia.

| Silviullet a răspuns:

Nu!