| AnonimRD a întrebat:

Salut, daca am ambliopie pot da de carnetul de conducere?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde doar de medicii oftalmologi care te vor evalua.
Ai putea incepe dosarul medical chiar cu adeverinta de la oftalmologie, ca sa stii daca merita sa incepi scoala.

| alina2k18 a răspuns:

Ti-ai tratat-o? Ai ambliopie severa?
Tu poti da de carnet [ la cum se dau adeverintele... ], dar nu e safe sa conduci, pentru tine si ceilalti oameni...

| AnonimRD explică (pentru alina2k18):

Ba estesafe vad la fel de bine ca tine ca oricine nu vad mai prost asta e faza, vad doar cu un ochi putin mai slab si nu nu este severa si nu se poate trata.

| alina2k18 a răspuns (pentru AnonimRD):

Daca nu este severa la acel ochi si nu ai si alte probleme cred ca mergewinking
Merci de explicatie, dar stiu ce inseamna ambliopiawinking